Manavgat’lı çocuklar sinemada

Manavgat’lı çocuklar sinemada

 

Manavgat'ta  aileleri ekonomik sorunlar yaşayan çocuklar sosyal hizmet merkezi müdürlüğü ve Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği’nin desteğiyle ilk defa sinema izledi.

Manavgat’ta bu sene Mayıs ayında faaliyete başlayan sosyal hizmet merkezi müdürlüğüne ekonomik yoksunluk nedeniyle müracaat eden ailelerin, ‘korunmaya muhtaç çocuk’ olarak tanımlanan çocukları için ilçe emniyet müdürlüğü çocuk büro amirliği tarafından etkinlik düzenlendi. Etkinlik kapsamında 24 çocuk önce bir alışveriş merkezinde bulunan oyun parkında gönüllerince eğlendi. Oyun parkının ardından çocuklar, hayatlarında ilk defa Cinemaximum sinemalarında ücretsiz olarak 3D gözlükleriyle animasyon filmi izledi.

Manavgat Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Nihal Etci, etkinliği ilçe emniyet müdürlüğü çocuk büro amirliği ile ortaklaşa gerçekleştirdiklerini ifade ederek, “Merkez olarak ekonomik olarak desteklediğimiz ailelerin çocuklarını sosyalleştirmek amacıyla bir çalışma yaptık. Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği ile birlikte bu çocukları sosyalleştirelim, topluma kazandıralım. Bu çocuklar ekonomik yoksunluk içinde olup korunmaya muhtaç çocuk olarak değerlendirdiğimiz çocuklarımız. Bunları topluma kazandırmamız gerekiyor. Önemli bir çalışma, Manavgat’ta ilk çalışma” dedi.

Önerilen Haberler

Yorum Yapın
İletişim

Telefon: +90 242 746 30 51

Gsm: +90 507 227 09 27

E-mail: info@manavgatinsesi.com

Adres: A.Hisar mah. Orhan Gazi Cad. No:10 - Manavgat/Antalya

© 2016 Tüm hakları saklıdır.

Yukarı