Okulların açılmasını dört gözle bekliyorlar

Okulların açılmasını dört gözle bekliyorlar

 

2017-2018 Eğitim öğretim yılının önümüzdeki pazartesi günü başlayacak olması Manavgat'ta esnafların yüzünü güldürdü. Yaz tatilinin sona ermesi ile birlikte yeni eğitim-öğretim yılıyla uzun süredir iş yapamayan mağaza ve kırtasiyeciler adeta bayram sevinci yaşıyor.

Vitrinlerini okul kıyafeti ve normal kıyafetlerle donatan mağazalar piyasanın hareketlenmesi ile satışların daha da artacağını tahmin ediyorlar.

ŞATIŞLARIN HIZLANMASI BEKLENİYOR

Yaz tatili sonucu satışlarda durgunluk yaşandığını belirten mağaza sahipleri, okulların açılmasıyla işlerin yoğun olmasını beklediklerini ifade ettiler. Vitrinlerini okul kıyafeti ve mevsimlik kıyafetlerle süsleyen mağazalar her türlü hazırlıklarını yaparak müşterilerini bekliyor.

BİRAZ NEFES ALACAĞIZ

Manavgat'ta Mağaza sahipleri, “Piyasanın dengesizliği, ekonomik belirsizlik bizi de olumsuz etkiledi. Sattığımız ürünün yerine yeni ürün koymak için önümüzü görmemiz lazım. Fabrikadan mal almamız halinde bunu çekle karşılamamız lazım. Ekonomik belirsizlik ve doların sürekli yükselmesi ile tekstil fabrikaları da zor durumda kalıyor ve doların artması ürünlere de zorunlu olarak yansıtılıyor. Okulların açılacak olması ile bizler de biraz olsun rahatlayacağız.” diye konuştular. (Haber: Hakan Tankaya)

Önerilen Haberler

Yorum Yapın
İletişim

Telefon: +90 242 746 30 51

Gsm: +90 507 227 09 27

E-mail: info@manavgatinsesi.com

Adres: A.Hisar mah. Orhan Gazi Cad. No:10 - Manavgat/Antalya

© 2016 Tüm hakları saklıdır.

Yukarı